ru en ua
Графік роботи: 11:00 - 23:00
Київ, вул. Велика Васильківська, 36
Доставка і бронювання:
0
0

Вино червоне або біле?

Вино червоне або біле?
21/04/2019

Вино червоне або біле?

Грузинське вино, як і кухня вже багато століть залишається самобутнім культурним спадком, до якого з трепетом ставляться грузини і шанувальники культури Кавказу. Багато хто пам'ятає часи перебудови, коли шикувалися кілометрові черги за пляшкою «Кіндзмараулі», щоб насолодитися нею на весіллі або в Новий рік. Зараз це в достатку, не те що двадцять років тому. Великий плюс нашого часу в тому, що якість вин контролюється на законодавчому рівні і кожен вино має затверджену технологію, що дозволяє робити його тільки з певного сорту винограду і в строго визначеному регіоні. Особливість Грузії полягає в тому, що ті сорти винограду, які вирощують на її території, ви не зустрінете в Європі. Крім цього, виділяють технологію приготування. Якщо в Європі винороби відокремлюють мезгу від соку і вино бродить в дерев'яних бочках, то в Грузії це відбувається в глиняних посудинах квері. Багато, хто хоч раз стикався з вибором вина в грузинських страв, знають, як буває важко підібрати підходяще, щоб розкрився весь букет смаку самої страви, і залишилося незабутнє враження від самого ресторану. У будь-якій Так чи інакше, грузинське застілля не обходиться без вина. Тут вже виникає питання яке? Біле або червоне?

 

Якщо ви фанат хінкалі, які в Georgian House готують з особливою любов'ю, то особливу увагу слід звернути на біле сухе Ркацителі. Це сорт винограду, вино з якого підходить до багатьох традиційних страв грузинської кухні. До приготувань з дріжджового тіста хачапурі (по- аджарський, мегрельський, имеретинский), в яких багато сиру, підходить имеретинский сорт Цолікаурі. Також відмінно поєднується c картлійський Чинурі.

Якщо розділити вина на два табори «Червоних» і «Білих», з першими відмінно підходить дичину, птиця, горіхи та овочі - Хванчкара; до шашлику і гострих страв радять Мукузани, Сапераві; десерти та фрукти розкривають смак разом з Кіндзмараулі, Ахашені. З «білими» в гастрономічному тандемі вдалими будуть птах і гострий сир з Ркацителі; риба і пхали - Цинандалі; козячий сир, птиця і риба - Алаверди.

гармонійність смаків грузинської кухні в поєднанні з прекрасно підібраним вином зможуть дати вам ті відчуття, які навряд чи знайдете в будь-який інший кухні світу, адже в грузинському ресторані Georgian House, крім автентичності страв, їх готують з любов'ю.